20 Липня, 2024

Президент та перша леді України у США вшанували жертв Голодомору. Відео

Президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською під час офіційного візиту на саміт НАТО 9 липня віддали шану жертвам Голодомору біля Меморіалу в Вашингтоні.

Президент та перша леді України у США вшанували жертв Голодомору. Відео

Ця традиція вшанування пам’яті розпочалася у 2015 році завдяки українсько-американській архітекторці Ларисі Курилас, яка створила Меморіал Голодомору біля Конгресу США.

«В умовах чергової спроби російської імперії знищити українців, важливо зберегти пам’ять про минулі злочини, — зазначила Зеленська у Telegram. — Сьогодні Україна захищає не лише своє сьогодення, а й історичну справедливість».

Під час церемонії Олена Зеленська носила вишиванку від українського бренду Gaptuvalnya. Сорочка, прикрашена чорним вишиттям на білому полотні, створена в дизайні «Яворівська чудо-квітка», натхнена красою та унікальністю традиційної яворівської хустки. Раніше перша леді вже з’являлася в цій вишиванці на День Вишиванки 2024 року, коли і вона, і президент Зеленський одягли символічні вишиванки в чорно-білих кольорах.

Під час візиту президент Зеленський провів низку важливих зустрічей із лідерами країн НАТО, обговорюючи питання безпеки та подальшої підтримки України у боротьбі проти російської агресії. Візит мав на меті зміцнення міжнародних зв’язків та посилення обороноздатності України в умовах війни, що триває.