20 Липня, 2024

Путін їде до Ердогана, щоб говорити про Україну: що про це кажуть у США

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент Росії Володимир Путін під час зустрічі в Туреччині обговорять новий механізм експорту українського зерна через Чорне море. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, повідомляє Reuters.

Путін їде до Ердогана, щоб говорити про Україну: що про це кажуть у США

Очікується, що Путін відвідає Туреччину 12 лютого. Це буде перша поїздка російського президента до країни-члена НАТО після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фідан зазначив, що ведуться роботи з пошуку «нових методів» транспортування українського зерна на світові ринки.

«Попередня зернова угода працювала в рамках певного механізму. Останнім часом було видно, що є можливість працювати з іншим механізмом, і зараз є зусилля, щоб конкретизувати цю можливість», — сказав міністр закордонних справ Туреччини, додавши, що Ердоган порушить це питання під час зустрічі з Путіним.

Фідан зазначив, що деякі кораблі змогли транспортувати українське зерно з Чорного моря і без домовленості з Росією.

Ведант Пател, заступник голови пресслужби Держдепартаменту США, заявив, що у Держдепі вітатимуть контакти Анкари та Москви, якщо це допоможе «припинити зловмисну діяльність РФ».

«Якщо будь-яка держава здатна зіграти значну роль у припиненні певної зловмисної діяльності Росії, ми б, звичайно, це вітали», — сказав Пател.

Нагадаємо, Росія в односторонньому порядку вийшла з Чорноморської зернової ініціативи в липні 2023 року і відтоді неодноразово атакувала портову зернову інфраструктуру України. Зернова угода була укладена за посередництва ООН і Туреччини, щоб забезпечити безпечне проходження експорту з українських портів.

Путін їде до Ердогана, щоб говорити про Україну: що про це кажуть у США

Україна змогла відкрити назад порти Одеса, Чорноморськ і Південний без залучення третіх сторін, що стало можливим через військові чинники, зокрема атаку на російський десантний корабель у серпні. Станом на грудень 2023 року з портів експортовано понад 7 млн тонн вантажів, майже 5 млн тонн — сільськогосподарська продукція українських аграріїв.