Російський президент Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозиції Сполучених Штатів щодо припинення війни в Україні, але виставив умови, які можуть унеможливити досягнення угоди. Про це повідомляє Politico.
На пресконференції у четвер Путін заявив, що припинення бойових дій можливе лише за умови «усунення першопричин конфлікту». Таким чином Кремль вкотре спробував легітимізувати свої вимоги щодо відмови України від євроатлантичного курсу та НАТО.
Вимоги Кремля можуть заблокувати угоду
Умови, які висуває Путін, навряд чи знайдуть підтримку з боку Києва та Заходу. Він вимагає гарантій, що Україна не використовуватиме можливу паузу у бойових діях для мобілізації чи отримання зброї.
«Як ми можемо бути впевнені, що цього не станеться? Хто гарантуватиме виконання домовленостей?» – запитав російський президент.
Ці заяви можуть свідчити про те, що Кремль готується зірвати будь-яку мирну ініціативу, намагаючись перекласти відповідальність на Київ та Вашингтон.
США тиснуть на Москву, але Кремль грає на затягування
Переговори між представниками США та України щодо можливого припинення війни тривають, і цього тижня вони відбулися у Саудівській Аравії.
Адміністрація Дональда Трампа, за повідомленнями американських ЗМІ, шукає способи зупинити війну, але Кремль, схоже, не поспішає йти на реальні поступки.
У четвер увечері в Москві очікується зустріч Путіна з американським посланцем Стівом Віткоффом. Водночас багато експертів сумніваються, що Кремль реально готовий припинити бойові дії.
Росія продовжує зазнавати втрат, але не готова відступати
За оцінками західної розвідки, Росія втратила понад 170 тисяч військових, але попри це не досягла своїх стратегічних цілей – знищення української державності та окупації Києва.
Колишній російський дипломат Борис Бондарєв, який залишив службу, заявив, що Путін не зацікавлений у мирному врегулюванні.
«Він вважає, що може досягти своїх цілей військовим шляхом. Думаю, він почувається доволі впевнено», – сказав Бондарєв, зазначивши, що Путін, імовірно, розраховує, що Трамп більше зацікавлений у мирній угоді, ніж у підтримці України.