Пішла з життя королева Великої Британії Єлизавета II

Пішла з життя королева Великої Британії Єлизавета II

Завершила свій життєвий шлях Королева Єлизавета II – її не стало сьогодні, 8 вересня, на 97 році життя.

«Королева мирно пішла з життя в Балморалі сьогодні о другій половині дня. Король і королева-консорт залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра», — йдеться у офіційному повідомленні Букінгемського палацу, яке було опубліковано кілька хвилин тому.

Офіційні плани її смерті під кодовою назвою “Лондонський міст” тепер будуть активовані, повідомляє The Guardian.

Нація та інші країни, де вона була главою держави, вступлять у 10-денну жалобу.

Подробиці її державного похорону будуть оголошені в установленому порядку після того, як вони будуть офіційно підписані королем. Традиція диктує, щоб офіційне оголошення про її смерть у рамці прикріпили до поруччя Букінгемського палацу.

Церемоніальні салюти виконають на знак поваги, а королівські резиденції, відкриті для публіки, будуть закриті.

Принц Уельський одразу стає королем, хоча його офіційна коронація ще деякий час не відбудеться. Очікується, що сьогодні Чарльз проведе свою першу аудієнцію у прем’єр-міністра.

Президент України висловив співчуття у зв’язку зі смертю королеви:

«З глибоким сумом дізналися про смерть Її Величності Королеви Єлизавети II. Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській сім’ї, всьому Сполученому Королівству та країнам Співдружності у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви з вами».

Нагадаємо, що королева підтримувала Україну. На день Незалежності у 2022 році Посольство Великої Британії у Києві опублікувало у Твіттері слова королеви Єлизавети на адресу президента України Володимира Зеленського.

«Мені дуже приємно передати Вашій Високоповажності та народові України мої найщиріші вітання з нагоди святкування Дня Незалежності. У цей надскладний рік я сподіваюся, що сьогодні український народ в Україні і по усьому світу матиме нагоду відзначити свою культуру, історію та ідентичність. Нехай кращі часи чекають на нас у майбутньому». Вона підписала звернення так, як підписує офіційні документи: «Елізабет Р.»