Українські біженці в Мексиці закликають владу США впустити їх до країни

Українські біженці в Мексиці закликають владу США впустити їх до країни

Від 50 до 100 людей щодня прибувають до табору на кордоні США в Тіхуані та залишаються там, бо США більше не дозволяють їм потрапляти до країни через цей кордон, пише The Guardian.

На полі на східній стороні великої столиці Мексики близько 500 українських біженців чекають у наметах під палючим сонцем, поки уряд Сполучених Штатів повідомить їм, що вони можуть в’їхати. Табір працює лише тиждень, і щодня туда прибуває від 50 до 100 осіб. Деякі вже були на кордоні США в Тіхуані, де їм сказали, що їх більше не пропустять. Інші прибули в аеропорти Мехіко чи Канкуна, куди можна було знайти квиток з Європи.

«Ми просимо уряд США пришвидшити процес», – сказала Анастасія Поло, співзасновниця неурядової організації «Єдині з Україною», яка співпрацювала з урядом Мексики для створення табору. Вона сказала, що через тиждень жоден з біженців там не продвинувся «навіть близько до кінця програми».

Програму Uniting for Ukraine оголосив уряд США 21 квітня. Через чотири дні українців, які з’явилися на кордоні США та Мексики, більше не звільняли від правила, пов’язаного з пандемією, яке використовувалося для швидкого висилання мігрантів без можливості попросити притулку протягом останніх двох років. Натомість їм доведеться подавати заявку з Європи чи інших країн.

Деякі з перших прибулих отримували електронні листи від уряду США з підтвердженням, що вони отримали свої документи та документи своїх спонсорів, але Анастасія Поло чула, що спонсорів для нових груп ще не було затверджено.

“Ці люди не можуть залишатися в цьому таборі, тому що він тимчасовий”, – сказала Поло. Більше 100 мешканців табору – діти.

Коли наприкінці березня уряд США оголосив, що прийме до 100 000 українських біженців, сотні людей щодня в’їжджали в Мексику як туристи в Мехіко чи Канкун і летіли до Тіхуани, щоб почекати кілька днів – зрештою лише кілька годин – щоб їх допустили до США. Очікування з двох-чотирьох днів швидко скоротилося до кількох годин, оскільки прикордонні інспектори США забирали українців. Але це закінчилося.

Табір у Мехіко є безпечним місцем для очікування. Його звели всередині великого спортивного комплексу, тож можна було побачити, як українці штовхають коляски з дітьми по тротуарах, грають у футбол та волейбол, плавають. Проте біженців попередили, що поки вони можуть вільно покинути комплекс, ніхто не несе відповідальності за їхню безпеку. Істапалапа, найнаселеніший район столиці, також є одним з найнебезпечніших.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *