13 Липня, 2024

Рютте попрощався із прем’єрством у Нідерландах та закликав підтримати Україну

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який довго займав цю посаду, закликав свою країну підтримати Україну та міжнародне співробітництво у своєму останньому зверненні до співвітчизників у неділю, оскільки новий уряд з внутрішньою орієнтацією має взяти кермо влади в Нідерландах через два дні, пише AP.

Рютте попрощався із прем’єрством у Нідерландах та закликав підтримати Україну

«Важливо, щоб наша країна була інтегрована в Європейський Союз та НАТО. Разом ми сильніші, ніж окремо. Особливо зараз», — сказав 57-річний Рютте зі свого офісу в Гаазі.

Після 14 років керівництва країною він перенесе свій досвід у побудові консенсусу до Брюсселя, де пізніше цього року він стане новим генеральним секретарем НАТО.

Рютте підкреслив необхідність продовження підтримки України «для миру там і безпеки тут». Новий уряд, який має взяти на себе обов’язки у вівторок, пообіцяв зберегти допомогу. Але правий популіст Герт Вілдерс, чия партія отримала найбільшу кількість місць на виборах минулого року, висловив проросійські погляди, а прихильники Кремля вітали його перемогу на виборах.

Рютте описав трагедію MH17 у 2014 році як «можливо, найжахливішу та найемоційнішу подію» під час його перебування на посаді. Тоді пасажирський літак був збитий над східною Україною під час польоту з Амстердама до Куала-Лумпур, Малайзія. Загинули всі 298 пасажирів і членів екіпажу, включаючи 196 громадян Нідерландів. Суд визнав винними двох росіян та одного українця, пов’язаних із російськими спецслужбами.

Відомий своєю любов’ю до їзди на велосипеді на зустрічі та відданістю політиці, Рютте підкреслив позитивні риси своєї країни.

«Тут немає війни, ви можете бути тим, ким ви є, ми процвітаємо», — сказав він у 12-хвилинній промові.

Він визнав, що були і складні моменти під час його перебування на посаді, включаючи скандал з дитячими виплатами, який неправомірно назвав тисячі батьків шахраями. Одягнений у білу сорочку з кількома розстебнутими ґудзиками, Рютте зазначив, що його час на посаді додав йому «сивини та зморшок».