19 Квітня, 2025

РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за два роки війни

Росія завдала ударів по українських енергетичних об’єктах у п’ятницю в результаті атаки, яку Україна назвала найбільшим авіаударом по її енергетичній інфраструктурі за два роки війни, і яку Москва представила як помсту за українські атаки під час президентських виборів, пише Reuters.

РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за два роки війни

Ракетна атака та удар безпілотника вразили ДніпроГЕС, величезну дамбу над річкою Дніпро, загинули щонайменше п’ятеро людей і понад мільйон інших залишилися без світла, змусивши шукати аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Удари, які спричинили відключення світла в семи регіонах, оживили спогади про зиму 2022-23 років, коли Москва регулярно бомбила енергомережу України.

Міністерство оборони Росії заявило, що авіаудар був здійснений у відповідь на українські обстріли та рейди російських добровольців минулого тижня, поки росіяни брали участь у «виборах», які дали президенту Володимиру Путіну п’ятий термін.

«Світ максимально чітко бачить цілі російських терористів: електростанції та лінії енергопостачання, гребля ГЕС, звичайні житлові будинки, навіть тролейбус», — заявив президент України Володимир Зеленський.

Засуджуючи атаку, міністр енергетики України Герман Галущенко заявив: «Мета — не просто завдати шкоди, а спробувати знову, як минулого року, викликати масштабний збій енергосистеми країни».

Росія й досі заперечує навмисне націлювання на цивільне населення, хоча її агресивне повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року призвело до загибелі тисяч людей, вигнання мільйонів із Батьківщини та знищення міст. Москва стверджує, що українські енергетичні об’єкти є законними цілями й що такі атаки спрямовані на ослаблення ЗСУ.

РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за два роки війни

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив російському виданню в п’ятницю, що Москва перебуває в «стані війни» через втручання Заходу на боці Києва. Цей коментар ознаменував риторичну відмову від мови «спеціальної військової операції».