13 Липня, 2024

Чиновник з США неофіційно передав Україні снайперське спорядження на $30 тисяч: NYT

Як показують документи, високопоставлений співробітник Сенату перебуває під слідством Конгресу щодо його частих поїздок у зони бойових дій в Україні та надання, за його словами, снайперського спорядження на суму 30 000 доларів її Збройним Силам. Про це повідомляє New York Times.

Чиновник з США неофіційно передав Україні снайперське спорядження на $30 тисяч: NYT

Кайл Паркер — старший радник Сенату Комісії США з безпеки і співпраці в Європі, відомої як Гельсінська комісія. Комісію очолюють члени Конгресу та укомплектовують її помічники. Вона впливає на питання демократії та безпеки й активно підтримує Україну.

У конфіденційному звіті директора і головного юрисконсульта комісії, з яким ознайомилася The New York Times, ідеться про те, що передача обладнання може зробити Паркера незареєстрованим іноземним агентом.

У ньому повідомляється, що Паркер їздив лінією фронту України в камуфляжі та з українськими військовими знаками розрізнення і найняв українського чиновника для отримання стипендії уряду США, попри заперечення представників Конгресу з питань етики та співробітників служби безпеки.

І це підвищило ймовірність того, що він «свідомо чи мимоволі став мішенню та експлуатацією іноземної розвідувальної служби», посилаючись на незазначені «проблеми контррозвідки», які слід передати до ФБР. Звіт настільки стурбував голову комісії Джо Вілсона, що він рекомендував звільнити Паркера з метою захисту національної безпеки. Вілсон попередив, що скандал може поставити під загрозу «майбутню допомогу Україні».

Наразі Паркер залишається в комісії в очікуванні розслідування. Це відбувається в небезпечний момент для України та її відносин із Конгресом. Гельсінська комісія є ключовим проукраїнським голосом як на Капітолійському пагорбі, так і в Європі. Сам Паркер називає себе американським чиновником, який найчастіше приїжджає в Україну під час війни.

Він сказав, що родич в Україні дав йому 30 000 доларів, зібраних ветеранами та волонтерами, які він використовував для купівлі далекомірів на Amazon і балістичних датчиків вітру у виробника з Філадельфії.

«Ви ніколи не поїдете з порожньою валізою в Україну під час війни», — додав Паркер.