20 Липня, 2024

У Сенаті провалили голосування за надання допомоги Україні

Через кілька годин після того, як Президент США Джо Байден у середу закликав Конгрес терміново схвалити пакет допомоги Україні, республіканці заблокували ключове процедурне голосування в Сенаті через вимоги щодо нових обмежень для посилення безпеки кордону США. Про це повідомляє ABC News.

У Сенаті провалили голосування за надання допомоги Україні

Байден назвав «приголомшливим» те, що Конгрес так довго не приймає його запит на виділення Україні додаткового фінансування в розмірі 61 мільярда доларів, різко попередивши, що може статися, якщо додаткові кошти не будуть затверджені. Він сказав, що республіканці дадуть російському президенту Володимиру Путіну «найбільший подарунок, на який він міг сподіватися», якщо США зараз припинять своє світове лідерство.

«Безумовно, сьогоднішнє голосування запам’ятається надовго. Історія суворо судитиме тих, хто відвернувся від справи свободи, тому що ми не можемо дозволити Путіну перемогти», — наголосив Байден.

Але заклик Байдена не приніс користі — голосування за просування цього заходу провалилося 49-51. Для того, щоб він пройшов далі, потрібно було 60 голосів. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер назвав це «сумною ніччю в історії нашої країни».

Затримка сталася на тлі вимог республіканців включити в додатковий пакет те, що президент назвав ультраправою прикордонною політикою. Байден звинуватив республіканців у тому, що вони «забавляються нашою національною безпекою», «тримаючи фінансування України в заручниках своєї екстремальної прикордонної політики».

У Сенаті провалили голосування за надання допомоги Україні

Він сказав, що «готовий зробити значно більше», щоб змінити прикордонну політику, включаючи мільярди доларів для прикордонних агентів, імміграційних суддів і офіцерів з питань притулку, але зазначив, що республіканці не бажають йти на компроміс.