8 Липня, 2024

Сі Цзіньпін закликав світові держави допомогти відновити діалог між Росією та Україною

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, що відбулася в понеділок у Пекіні, президент Китаю Сі Цзіньпін звернувся до світових держав із закликом допомогти Росії та Україні відновити прямий діалог, пише AP.

Сі Цзіньпін закликав світові держави допомогти відновити діалог між Росією та Україною

Зустріч відбулася в контексті несподіваного візиту Орбана до Китаю після його поїздок до Росії та України минулого тижня.

Орбан, який зараз обіймає посаду головуючого в Раді Євросоюзу, приїхав до Китаю в рамках своєї місії, яку він назвав «Мирна місія 3.0». У своїй заяві на соціальній платформі X він назвав Китай ключовою державою у створенні умов для миру між Росією та Україною. Він підкреслив важливість підтримки Пекіна в цьому процесі, зважаючи на нещодавній офіційний візит Сі Цзіньпіна до Будапешта.

Під час зустрічі з китайським лідером, Орбан висловив своє захоплення «конструктивними та важливими» мирними ініціативами Китаю, підкресливши стабілізуючу роль цієї країни в умовах глобальної турбулентності. Китай активно просуває свій мирний план, виданий разом з Бразилією в травні, та стверджує свою нейтральність у конфлікті, попри підтримку Москви через часті державні візити та розширення економічних зв’язків.

Сі Цзіньпін закликав Росію та Україну припинити вогонь і звернувся до інших великих держав із проханням створити сприятливе середовище для переговорів. За його словами, тільки тоді, коли всі великі держави випромінюватимуть позитивну енергію, може відбутися припинення вогню. Відзначимо, що це не перший заклик Сі до глобальної спільноти підтримати мирні ініціативи у цьому конфлікті.

Угорщина під керівництвом Орбана значно зміцнила свої політичні та економічні зв’язки з Китаєм, стаючи важливим партнером Пекіна в Європі. Попри критику з боку Києва та представників ЄС за свої дії, Орбан продовжує свою місію, за його словами націлену на пошук дипломатичних шляхів вирішення конфлікту, і готується до наступного візиту у Вашингтон для участі в саміті НАТО.

Сі Цзіньпін закликав світові держави допомогти відновити діалог між Росією та Україною