5 Грудня, 2024

США адаптують стратегію ядерного стримування через загрозу від РФ та Китаю

Департамент оборони США оголосив про необхідність змін у стратегії ядерного стримування через посилення ядерного потенціалу Китаю та Росії, а також можливу втрату дієвості існуючих угод про контроль озброєнь після лютого наступного року. Про це повідомляється на сайті Пентагону.

США адаптують стратегію ядерного стримування через загрозу від РФ та КитаюРічард Джонсон, заступник помічника голови департаменту оборони з питань ядерної політики, виступив під час дискусії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень. За його словами, США зараз стикаються з кількома ядерними суперниками, які не лише модернізують свої арсенали, а й роблять ядерну зброю ключовою частиною своїх стратегій національної безпеки.

Основні кроки США для посилення стримування

Пентагон, у партнерстві з Національною адміністрацією ядерної безпеки, вже реалізує заходи для зміцнення ядерного стримування. Серед них:

  • Введення на озброєння модернізованої бомби B61-13, яку можуть доставляти літаки.
  • Підвищення бойової готовності атомних підводних човнів класу «Огайо».

Новий звіт про ядерну стратегію

США адаптують стратегію ядерного стримування через загрозу від РФ та Китаю15 листопада Департамент оборони представив Конгресу так званий «Звіт 491», що деталізує ядерну стратегію США у відповідності до нових викликів. Основні положення документа передбачають:

  • Одночасне стримування кількох ядерно озброєних суперників.
  • Інтеграцію неядерних можливостей для підтримки місій ядерного стримування.
  • Удосконалення стратегій ескалаційного управління для реагування на ядерні атаки обмеженого масштабу чи інші стратегічні загрози.
  • Розширення співпраці з союзниками для посилення зобов’язань США у сфері розширеного стримування.

Джонсон також підкреслив, що одне лише стримування не може гарантувати безпеки. США продовжать роботу в галузі контролю озброєнь та нерозповсюдження ядерної зброї.

Грант Шнайдер, заступник директора з питань стратегічної стабільності Об’єднаного штабу, зазначив, що необхідно врахувати сценарії, які можуть виникнути у 2030-х роках. Це вимагає модернізації ядерних сил, систем управління та інфраструктури для забезпечення гнучкості й адаптації до нових загроз.