20 Липня, 2024

США фінансують друк 3 мільйонів підручників для українських учнів

Сполучені Штати профінансують друк понад трьох мільйонів підручників для українських учнів, які будуть використовуватися в наступному навчальному році на тлі ескалації російських атак на українські друкарні, що є частиною війни проти українського народу, повідомили CNN високопосадовці американської адміністрації.

США фінансують друк 3 мільйонів підручників для українських учнів

«Завдаючи ударів по українських друкарнях, Росія намагається порушити виробництво українських підручників та освіту українських дітей, — заявив радник з національної безпеки Джейк Салліван для CNN. — Ми не дозволимо Росії досягти успіху. Саме тому ми надаємо допомогу для друку понад трьох мільйонів підручників для українських учнів початкових шкіл перед початком цього навчального року».

Адміністрація Байдена нещодавно змінила свою політику, дозволивши використання американської зброї для ударів по російській території, де російські сили здійснюють трансграничні атаки на Україну — зміна, про яку вперше публічно було оголошено наприкінці травня, коли Україна намагалася відбити російські наступи на Харків.

«Недостатньо просто підтримувати їхню армію. Звичайно, ми це робимо. Але ми також розуміємо, що Росія намагається робити щось ширше, націлюючись на культуру, історію та ідентичність України, і ми повинні відповідати на це також», — зазначив представник США.

Наприкінці травня найбільша друкарня України, Фактор-Друк, була уражена в результаті російського ракетного удару по Харкову. Наступного дня після атаки Салліван доручив своїй команді вирішити наслідки удару, зробивши це «нагальним пріоритетом» для США, щоб допомогти забезпечити українських учнів освітніми матеріалами.

3,2 мільйона підручників будуть виготовлені на інших українських друкарнях вчасно до початку навчального року у вересні 2024 року, повідомив офіційний представник. Вони будуть розподілені приблизно в 12 700 шкіл по всій Україні.

Посол України в США Оксана Маркарова назвала фінансування друку підручників «надзвичайно своєчасним і дуже цінним для українського народу».

«Особливо важливо, що фінансування буде надано українським друкарням. Це ще одна інвестиція в наше майбутнє та нашу боротьбу за справедливість і людяність, — сказала вона в заяві для CNN. — Це ще один знак сильного стратегічного партнерства між нашими народами. Як сказав президент Зеленський: «партнерство між Україною і США міцне і непохитне».

США фінансують друк 3 мільйонів підручників для українських учнів