18 Липня, 2024

США обіцяють $10 млн за російського хакера, який зламав держсайти України у 2022 році

Федеральні прокурори повідомили, що розшукують російського цивільного, який нібито зламав десятки українських урядових агенцій напередодні вторгнення 2022 року, пише ABC7.

США обіцяють $10 млн за російського хакера, який зламав держсайти України у 2022 році

22-річний Амін Стігал, громадянин РФ (російські сайти називають його чеченцем – Ред.) розшукується за звинуваченням у змові з метою вчинення комп’ютерного злому та завдання шкоди, за його ймовірну роль у кібератаках, повідомив Департамент юстиції США після того, як у середу було розсекречено обвинувальний акт.

Департамент юстиції стверджує, що Стігал підтримував діяльність російського ГРУ, створюючи інфраструктуру для проведення кібератак, і використовував так звану шкідливу програму «WhisperGate» для зламу цілей урядових установ, включаючи військові підрозділи та системи критичної інфраструктури. Згідно з обвинувальним актом, ця шкідлива програма створювала у жертв враження, що вони піддаються атаці програм-вимагачів, тоді як насправді їхні дані були видалені, а їхні системи виведені з ладу.

Перед встановленням шкідливої програми, як стверджують прокурори, Стігал та його спільники викрадали дані зі своїх цілей та виставляли їх на продаж в інтернеті, щоб «посіяти занепокоєння» серед громадян України щодо безпеки їхньої особистої інформації напередодні вторгнення Росії.

У кібератаці в січні 2022 року хакери зламали комп’ютери, які містили інформацію, включаючи кримінальні записи, дані про здоров’я пацієнтів та інформацію про страхування транспортних засобів.

Потім хакери розмістили повідомлення на українському урядовому сайті з текстом: «Українці! Вся інформація про вас стала загальнодоступною, бійтеся і очікуйте найгіршого. Це за ваше минуле, сьогодення і майбутнє», згідно з обвинувальним актом.

Прокурори також звинувачують групу у зламі транспортної інфраструктури неназваної центральноєвропейської країни, яка підтримувала Україну, в жовтні 2022 року, і стверджують, що хакери також «досліджували системи» у США, включаючи неназвану урядову агенцію в штаті Мериленд.

В обвинувальному акті не вказано, чи були зламані системи американської агенції або чи постраждали вони від шкідливої програми групи. Департамент юстиції США пропонує винагороду в розмірі $10 млн за інформацію, яка призведе до затримання Стігала.

США обіцяють $10 млн за російського хакера, який зламав держсайти України у 2022 році