13 Червня, 2024

США обвинувачує українського політика у відмиванні коштів

Міністерство юстиції США вимагає конфіскації двох об’єктів комерційної нерухомості, придбаних на кошти, незаконно привласнені у ПриватБанку в Україні. Про це пише Укрінформ із посиланням на мін’юст США.

Видання зазначає, що Сполучені Штати подали два цивільні позови про конфіскацію майна в окружний суд Південного округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість у Луїсвіллі (Кентуккі) і Далласі (Техас), придбана з використанням коштів, незаконно привласнених із ПриватБанку в Україні, підлягає конфіскації на підставі федерального законодавства про відмивання грошей.

«У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли одним з найбільших банків України, обманним шляхом привласнили кошти банку на мільярди доларів. Обидва отримали шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рік, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України», – йдеться в повідомленні.

Крім того, вказує мін’юст США, у скаргах стверджується, що вони відмивали частину злочинних доходів за допомогою безлічі банківських рахунків підставних компаній, перш за все в кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як перевели кошти у Сполучені Штати.

Цікаво, що мін’юст США підкреслює, що всі відповідачі вважаються невинуватими, доки їх провина не буде доведена в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *