21 Липня, 2024

США оголосять про новий пакет військової допомоги для України на $2,3 млрд

Голова Департаменту оборони США Ллойд Остін у вівторок заявив, що США незабаром оголосять про надання військової допомоги Україні на суму понад 2,3 мільярда доларів. Про це пише CNN.

США оголосять про новий пакет військової допомоги для України на $2,3 млрд

«Цей пакет у межах президентських повноважень забезпечить нові перехоплювачі для протиповітряної оборони, протитанкову зброю та інші важливі боєприпаси з американських запасів, — сказав Остін на зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим. — Це також дозволить США придбати більше перехоплювачів Patriot та NASAMS, які будуть надані за прискореним графіком завдяки зміні черговості постачання для деяких іноземних військових продажів».

Було неясно, яка частина з загальної суми 2,3 мільярда доларів буде надана в межах Президентських повноважень (PDA), які використовують обладнання з американських запасів, або в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), яка дозволяє США купувати обладнання та системи у американської оборонної промисловості.

США регулярно оголошують про пакети допомоги для України з моменту, коли Конгрес ухвалив законодавство, яке затвердило майже 61 мільярд доларів допомоги Україні на початку цього року.

Нещодавно США перемістили Україну на перше місце у списку країн, що отримують можливості протиповітряної оборони, поставивши її попереду інших країн, які могли вже стояти у черзі. Офіційна особа Білого дому повідомила CNN, що в приватних обговореннях «багато з цих країн зрозуміли та оцінили необхідність цього рішення».

Це оголошення відбулося за кілька тижнів після того, як США та Україна підписали довгостроковий двосторонній безпековий пакт, який зобов’язує США протягом 10 років навчати збройні сили України, надавати військову допомогу та збільшувати обмін розвідданими. Воно також відбулося за тиждень до саміту НАТО, який проходитиме у Вашингтоні, округ Колумбія. Остін у вівторок заявив, що вони «вживуть заходів для створення мосту до членства України в НАТО».

Умєров подякував Остіну за підтримку і сказав, що Україна використала її для зупинки Росії, «зупинення агресії проти людей, проти наших цінностей, національних інтересів». Він зазначив, що з нетерпінням чекає обговорення можливості майбутнього членства України в НАТО.

«Сподіваюся, скоро Україна отримає своє запрошення», — сказав Умєров про НАТО.

США оголосять про новий пакет військової допомоги для України на $2,3 млрд