Департамент юстиції США розпочав процес конфіскації понад 200 мільйонів доларів у колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка. Ці кошти, заморожені в різних країнах, можуть бути повернуті Україні за допомогою процедур цивільної конфіскації. Про це повідомила Мері Батлер, начальник міжнародного підрозділу з питань відмивання грошей та повернення активів, пише Espreso Global.
Лазаренко, який обіймав посаду прем’єр-міністра України з 1996 по 1997 роки, був засуджений у США у 2009 році за відмивання 22,85 мільйона доларів. З в’язниці він був звільнений у 2012 році. Згідно з Батлер, справа ще не завершена, але досягнуто чергового етапу, який наближає їх до остаточного рішення про конфіскацію активів.
Юридичні баталії навколо конфіскації активів Лазаренка тривають вже близько 20 років. Справа ускладнена тим, що звинувачення, за якими його засудили в США, були набагато вужчими, ніж ті, що входять до компетенції Департаменту юстиції. Тим не менш, Батлер заявила, що процес просувається, і сума може бути навіть більшою за 200 мільйонів доларів.
У 1998 році Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великому розмірі. Він також був розшукуваний Швейцарією, де отримав умовний термін на 1,5 року та був оштрафований. Лазаренко був затриманий у США в лютому 1999 року після втечі з України.
У 2008 році Світовий банк назвав Лазаренка одним з десяти найбільш корумпованих чиновників у світі. За цей час Україна вже отримала 6,5 мільйонів доларів від Швейцарії з коштів, вкрадених Лазаренком. Очікується, що процес конфіскації продовжуватиметься, оскільки США прагнуть повернути всі незаконно привласнені кошти.