13 Липня, 2024

США та Україна підписали безпекову угоду: її розглядають як крок до вступу в НАТО

Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали в четвер 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на зміцнення обороноздатності України проти російських загарбників, повідомляє одним із перших Reuters.

США та Україна підписали безпекову угоду: її розглядають як крок до вступу в НАТО

Угода була підписана на полях саміту G7 в Італії та має стати кроком на шляху до майбутнього членства України в НАТО, згідно з текстом угоди.

«Сторони визнають цю угоду як підтримку мосту до майбутнього членства України в Альянсі НАТО», — йдеться в тексті.

Зеленський давно прагне членства України в НАТО, але союзники поки що не зробили цей крок. Західний альянс вважає будь-яку атаку на одного з 32 його членів атакою на всіх відповідно до статті 5. У разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну, високопосадовці США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення додаткових оборонних потреб України, йдеться в угоді.

Згідно з угодою, Сполучені Штати підтверджують свою підтримку оборони України, її суверенітету та територіальної цілісності на фоні відновленого наступу Росії на східному фронті України.

«Щоб забезпечити безпеку України, обидві сторони визнають, що Україна потребує значних військових сил, потужних можливостей і стійких інвестицій у свою оборонну промислову базу, що відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО)», — йдеться в тексті.

«Сполучені Штати мають намір надавати довгострокову матеріальну, тренувальну та консультаційну допомогу, забезпечення, розвідку, безпекову, оборонну, промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримувати майбутню агресію», — йдеться в документі.

США та Україна підписали безпекову угоду: її розглядають як крок до вступу в НАТО