14 Березня, 2025

США вчаться в України будувати якісні дрони – WSJ

Українські виробники безпілотників допомагають американським компаніям створювати надійніші та ефективніші дрони, пише RBC Ukraine.

США вчаться в України будувати якісні дрони – WSJЯк повідомляє The Wall Street Journal, армія США та стартапи дедалі активніше співпрацюють з українськими розробниками, чиї технології вже довели свою ефективність на полі бою.

Попри значні інвестиції у власне виробництво, США досі стикаються з труднощами: багато американських дронів виявилися надто дорогими й недостатньо ефективними. Водночас Україна, навіть за умов обмежених ресурсів, змогла налагодити масове виробництво безпілотників. У 2024 році українські компанії виготовили понад два мільйони дронів, тоді як США можуть випускати до 100 000 на рік.

Пентагон звернув увагу на українські розробки

Каліфорнійський стартап CX2 підписав угоду про встановлення американського програмного забезпечення та сенсорів на українські дрони. Цей проєкт уже отримав схвалення армії США, а його технології можуть незабаром використовувати американські військові.

“Жодна американська компанія не може конкурувати з Україною у швидкості виробництва та надійності дронів”, – зазначив співзасновник CX2 Нейтан Мінц.

США вчаться в України будувати якісні дрони – WSJСтартап KEF Robotics зі США спільно з київською Sensorama Lab працює над дронами, які можуть самостійно орієнтуватися у складному повітряному просторі та ефективно знаходити цілі. Інша компанія, Blue Arrow, уже отримала замовлення від європейських військових та американських інвесторів, а її дрони проходять випробування на фронті разом із підрозділами ЗСУ.

Міжнародні перспективи

Українські безпілотники довели свою ефективність не лише через масовість, а й завдяки здатності працювати в умовах радіоелектронного глушіння. Вони коштують у рази дешевше за американські аналоги, швидше модернізуються та вже зараз визначають майбутнє військових технологій. На тлі переговорів про можливе завершення війни в Україні місцеві виробники дронів активно шукають вихід на міжнародні ринки.

“Україна прагне стати світовим центром виробництва безпілотників”, – зазначає Дерек Уайтлі, співзасновник компанії Vivum.

За словами командувача Сил безпілотних систем ЗСУ полковника Вадима Сухаревського, армії НАТО досі не готові до сучасної війни, де дрони відіграють ключову роль. Однак саме Україна змушує світ переосмислити роль безпілотних технологій і задає новий стандарт військової інновації.