20 Липня, 2024

Байден висловив підтримку Україні під час виступу у Конгресі. Відео

Президент США Джо Байден заявив у вівторок, що Сполучені Штати єдині у підтримці України, поки вона протистоїть російському вторгненню, і що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», пише Voanews.

Байден висловив підтримку Україні під час виступу у Конгресі. Відео

Виступаючи під час своєї промови «State of the Union» на спільній сесії Конгресу, Байден сказав, що уряд об’єднав НАТО, створив глобальну коаліцію та виступив проти агресії президента Росії Володимира Путіна.

Сполучені Штати та інші союзники по НАТО надали мільярди доларів військової допомоги, включаючи системи протиповітряної оборони, для зміцнення українських сил. Санкції США та Європейського Союзу також мали на меті накласти фінансовий тягар на Росію.

Байден зазначив, що його звернення до законодавців минулого року відбулося через кілька днів після того, як Путін розпочав «жорстокий напад на Україну» та випробування для світу.

«Чи відстоювали б ми основні принципи? Відстоювали б ми суверенітет? Відстоювали б ми право людей жити вільними від тиранії? Відстоювали б ми захист демократії?» — запитав Байден.

Байден висловив підтримку Україні під час виступу у Конгресі. Відео

Також він згадав пані Посла України в США Оксану Маркарову, яка перебувала в залі. Президент США попросив її підвестися — аудиторія аплодувала стоячи.

Президент України Володимир Зеленський подякував Байдену «за потужні слова підтримки».

«Ми вдячні за лідерство США в допомозі Україні, за солідарність усього народу США, — написав Зеленський у Twitter у середу. — Наші цінності однакові, наша спільна мета — перемога».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *