США відмінили експортні тарифи на сталь для України

США відмінили експортні тарифи на сталь для України

Наслідуючи Європу, США припиняють дію 25-відсоткового мита на імпорт української сталі, повідомив Департамент торгівлі США в понеділок. Призупинення триватиме один рік, пише CBS News.

Цей крок, хоча зараз він може бути частково символічним, є найновішою спробою підтримати економіку України на тлі нападу Росії. За даними Департаменту торгівлі України за 2019 рік, металургія є ключовою галуззю економіки України, що становить 18% від загального експорту країни в 2018 році.

Наприкінці квітня прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що “триває розгляд і процес перегляду низки кроків”, які адміністрація може зробити для надання допомоги українцям, включаючи перегляд тарифів. Минулого місяця Європейський Союз заявив, що призупиняє всі мита на український імпорт на один рік.

«Сталевари є одними з найвитриваліших людей у світі — незалежно від того, живуть вони в Янгстауні чи Маріуполі, — сказала голова департаменту торгівлі Джіна Раймондо. — Ми не можемо просто захоплюватися силою духу та міццю українського народу — ми повинні підтримувати його та підтримувати одну з найважливіших галузей для економічного добробуту України. Щоб металургійні заводи продовжували бути економічним рятівним колом для людей України, вони повинні мати можливість експортувати свою сталь. Сьогоднішня заява є сигналом для українського народу, що ми прагнемо допомогти йому процвітати в умовах агресії Росії, і що їхня праця створить сильнішу Україну, як сьогодні, так і в майбутньому».

25% мито на іноземний імпорт сталі та 10% на іноземний імпорт алюмінію були введені 45-им президентом Дональдом Трампом у 2018 році, посилаючись на національну безпеку. Деякі законодавці в Конгресі закликали адміністрацію Байдена скасувати тарифи для підтримки економіки України.

«Ми з повагою просимо вас скасувати 25-відсоткове мито США на імпорт сталі з України, щоб допомогти їй стабілізувати та відновити свою економіку, – написали сенатор-республіканець Пет Тумі та сенатор-демократ Даянн Файнштейн у листі до президента минулого місяця. – Сполучені Штати повинні зробити все можливе для того, щоб український народ міг ефективно відновлюватися після війни. Зняття мит США на сталь з України є невеликим, але значущим способом для США сигналізувати про підтримку України та забезпечити стабільність та покращення довгострокових економічних перспектив країни».

Leave a Reply

Your email address will not be published.