20 Січня, 2025

Танки Abrams для України виявились недоукомплектованими — Салліван

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван визнав, що танки Abrams, які Сполучені Штати передали Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії, були недоукомплектованими. Вони не продемонстрували очікуваної ефективності в умовах бойових дій, пише Espreso.

Танки Abrams для України виявились недоукомплектованими — СалліванПро це Салліван заявив на форумі національної оборони у США. За його словами, така оцінка збігається з висновками американських військових, які вважають, що танки Abrams не стали визначальною перевагою для Збройних сил України.

Що відомо про танки Abrams

M1 Abrams — основний бойовий танк армії США, який вважається одним із найкращих у світі завдяки своїй потужній броні, високій маневровості та сучасним системам управління вогнем. Ці танки оснащені 120-мм гладкоствольною гарматою, двигуном газотурбінного типу потужністю 1500 кінських сил і передовою оптикою, яка дозволяє діяти навіть у складних умовах.

Однак, танки, надані Україні, були адаптовані відповідно до експортної політики США. Зокрема, їх позбавили найсучаснішої броні, яка містить у своєму складі уранові елементи, щоб уникнути ризику потрапляння таких технологій до рук противника.

Попри це, Україна посилила захист цих танків, додавши додаткову броню, щоб протистояти російським протитанковим засобам. Загалом восени 2023 року США передали Україні 31 одиницю M1 Abrams, які почали використовуватись у бойових умовах.

Додаткові коментарі Саллівана

Танки Abrams для України виявились недоукомплектованими — СалліванСалліван також наголосив, що США готові розширити програму навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Однак ці плани відкладаються через брак ресурсів та необхідного контингенту в Україні.

Щодо ракет ATACMS, які надають можливість ЗСУ вражати об’єкти на території Росії, Салліван зазначив, що це лише один з інструментів, а не стратегічне рішення для перемоги у війні.

Abrams залишається одним із важливих складників американської підтримки України, проте його ефективність залежить від адаптації до реалій бойових дій та здатності українських військових ефективно використовувати цю техніку.