13 Липня, 2024

Трамп стане “президентом-лузером”, якщо нав’яже погану угоду Україні, – Зеленський

Дональд Трамп ризикує стати «президентом-лузером», якщо нав’яже Україні погану мирну угоду у разі свого виграшу на президентських виборах, заявив президент України Володимир Зеленський, зазначивши, що це означатиме кінець ролі США як глобального «гравця». Про це пише The Guardian.

Трамп стане "президентом-лузером", якщо нав'яже погану угоду Україні, – Зеленський

В інтерв’ю Guardian у Києві Зеленський сказав, що поки що не має «стратегії» на випадок, якщо Трамп повернеться до Білого дому. Якщо Трамп переможе Джо Байдена, широко очікується, що він припинить військову підтримку України з боку США. Торік Трамп хвалився, що він може закінчити війну за «24 години».

Раніше помічники Трампа окреслили можливий план, який передбачав передачу східних регіонів України Росії, а також Криму. Але Зеленський чітко дав зрозуміти, що «українці цього не стерплять». Вони також не приймуть російський «ультиматум», який змусив би Україну відмовитися від інтеграції з Європою та майбутнього членства в НАТО, сказав він.

Зеленський визнав, що переобраний Трамп міг би, якщо дуже захоче, нав’язати Україні нищівну військову поразку. Він міг би припинити «підтримку, постачання зброї та грошей», а також «укладати угоди» з партнерами Києва, щоб вони припинили постачання життєво важливих озброєнь. Він додав, що вважає цей сценарій малоймовірним. Але якщо це станеться, будуть серйозні наслідки для становища США у світі, а також для Трампа особисто, вважає президент України.

«Він хоче стати президентом-лузером? Ви розумієте, що може статися?» — запитав Зеленський.

Він передбачив, що Володимир Путін порушить будь-яку угоду, укладену за посередництвом Трампа. «Перемир’я — це пастка», сказав Зеленський. Після паузи Путін «піде далі», принижуючи Трампа і роблячи його вигляд «дуже слабким» в очах світу, зазначив він.

Зеленський продовжив: «Йдеться не про нього [Трампа], як особистість, а про інституції Сполучених Штатів. Вони стануть дуже слабкими. США більше не будуть лідером світу. Так, вони будуть потужними, перш за все, в національній економіці, тому що у них потужна економіка, без сумніву. Але в плані міжнародного впливу вони будуть рівні нулю». Усвідомлюючи, що Вашингтон більше не є «гравцем», інші здебільшого авторитарні країни та лідери «вийдуть на арену» і наслідуватимуть агресивний «підхід» Путіна, припустив президент.

Зеленський зробив свої коментарі за день до того, як нью-йоркське журі у четвер визнало Трампа винним за всіма 34 пунктами звинувачення у фальсифікації бізнес-записів. Вирок у справі про виплату грошей за мовчання зробив його першим колишнім президентом, якого було визнано винним у тяжких злочинах за майже 250-річну історію США.

Трамп стане "президентом-лузером", якщо нав'яже погану угоду Україні, – Зеленський