18 Червня, 2024

Цьогоріч на виборах США вперше можна буде проголосувати українською

Таку можливість отримали виборці в окрузі Кук в штаті Іллінойс, куди входить місто Чикаго та його передмістя. Таке рішення ухвалили в адміністрації округу. Про це повідомляє Голос Америки із посиланням на захисницю української мови в окрузі Кук Мілу Лугову.

«Весь процес виборів буде перекладено на українську мову. І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади», — розповіла Лугова. Так, українська мова буде доступна протягом усіх етапів, на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих та до Конгресу.

Українську використовуватимуть в бюлетенях, а також на електронних табло на станціях голосування. Також буде можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати бюлетені. Також на виборчих дільницях встановлять таблички з вказівними знаками українською: вхід, вихід й куди йти.

Окрім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, зокрема польською та російською. Лугова пояснює, що американські політики зацікавлені у такому розширенні, адже це дає їм доступ до тих виборців, які не володіють вільно англійською і не розбираються у виборчому процесі.

Нагадаємо, що округ Кук в штаті Іллінойс — перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу. У Чикаго, який входить у нього, проживає понад 46 тисяч українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *