20 Липня, 2024

У Байдена розглядають питання відправлення військових фахівців до України

Адміністрація Байдена розглядає можливість дозволу американським військовим підрядникам працювати в Україні. Цей крок може скасувати фактичну заборону на розміщення таких підрядників у країні, що діє з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, пише CNN.

У Байдена розглядають питання відправлення військових фахівців до України

Чиновники США заявляють, що цей захід має на меті допомогти українській армії підтримувати та ремонтувати надані Сполученими Штатами системи озброєнь, що може значно прискорити процес технічного обслуговування та ремонту.

Наразі політика все ще опрацьовується чиновниками адміністрації та не отримала остаточного схвалення від президента Джо Байдена.

«Ми ще не прийняли жодних рішень, і будь-які обговорення цього є передчасними», — заявив один з чиновників адміністрації.

Президент Байден рішуче заявляє, що не відправлятиме американських військових до України, намагаючись обмежити небезпеку для американців та уникнути сприйняття, що військові США беруть участь у бойових діях.

Якщо ця політика буде схвалена, вона може бути введена в дію вже цього року. Це дозволить Пентагону укладати контракти з американськими компаніями на роботу в Україні, що значно полегшить та прискорить обслуговування та ремонт пошкодженого в бою військового обладнання. Досі такі ремонти проводилися у Польщі, Румунії та інших країнах НАТО, що займало значний час.

Адміністрація Байдена переглядає ці обмеження через останні військові досягнення Росії та затримки у фінансуванні України з боку Конгресу США. Дозвіл американським підрядникам працювати безпосередньо в Україні допоможе швидше ремонтувати високотехнологічне обладнання, яке постачають США, включаючи майбутні винищувачі F-16. Це також дозволить уникнути затримок, пов’язаних з транспортуванням обладнання за межі України для ремонту.

У Байдена розглядають питання відправлення військових фахівців до України