13 Червня, 2024

У США відбудеться онлайн майстер-клас з петриківського розпису

Український історико-освітній центр в місті Сомерсет (штат Нью-Джерсі, США) запрошує на віртуальні майстер-класи з петріківського розпису під керівництвом відомої в Україні та світі майстрині «петриківки» Галини Назаренко. Про це йдеться на сторінці події у Facebook.

До участі в заході запрошуються усі охочі віком від 12 років, незалежно від їхнього досвіду в малюванні. Майстер-клас безкоштовний і відбудеться онлайн на GoToWebinar.

Цікаво, що постійна музейна колекція Українського історико-освітнього центру складається з більш як 15 тис. експонатів народного та образотворчого мистецтва, ікон та багато інших предметів, які документують культурну, релігійну та політичну історію українців та американських українців у США. Наразі центр зачинений, через коронавірус, тому чимало заходів проводиться онлайн.

Нагадаємо, що петриківський розпис чи “петриківка” – це українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалось на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Варто зазначити, що у 2013 році петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *