13 Жовтня, 2024

У США вважають непереконливими аргументи Зеленського щодо ударів по території РФ

Важливе та вже доволі тривале прохання Києва — отримати дозвіл на використання поставлених США ATACMS та інших боєприпасів великої дальності для ураження таких цілей, як стратегічні аеродроми глибоко всередині Росії, — президент Володимир Зеленський має намір озвучити під час своєї зустрічі з президентом Джо Байденом, пише The Washington Post.

У США вважають непереконливими аргументи Зеленського щодо ударів по території РФАле насправді українці очікували, що Байден вже надав дозвіл, згідно з двома чиновниками, які говорили на умовах анонімності. Обговорення триває у Вашингтоні, розділяючи адміністрацію Байдена та Капітолійський пагорб, і воно збиває з пантелику американських партнерів у Європі, декілька з яких публічно заявили, що вони підтримують надання дозволу на більш далекі удари через кордон із використанням їхніх ракет.

Для цієї статті журналісти Washington Post взяли інтерв’ю у понад десятка чиновників в Україні, країнах-членах НАТО, а також в адміністрації Байдена та Конгресі, щоб оцінити температуру гострих дебатів щодо управління війною в Україні.

Дотепер американські чиновники наполягають: немає жодних ознак того, що Білий дім змінить свою позицію щодо цього питання. Але українці вже чули це раніше. Вони вказують на те, що США неодноразово відмовляли їм у запитах на зброю — на сучасні танки, винищувачі та ракети великої дальності — перш ніж зрештою давали «зелене світло» щоразу. І оскільки тривалі обговорення ведуться публічно, росіяни завжди мали час підготуватися задовго до того, як нова зброя доходила до поля бою.

У США вважають непереконливими аргументи Зеленського щодо ударів по території РФЗі свого боку, американські чиновники висловлюють розчарування тим, що вони сприймають як брак розуміння з боку України їхнього іноді обережного підходу, навіть попри те, що вони надають Києву значно більше безпекової допомоги, ніж будь-хто інший. Президент Росії Володимир Путін представив свій напад на Україну як частину війни проти Заходу — особливо проти США, і Вашингтон часто називав стримування ескалації з Москвою однією з причин, чому не схвалює деякі запити України.

Цю точку зору сильно підтримує кампанія республіканського кандидата Дональда Трампа, його син написав спільну статтю в The Hill, попереджаючи про ядерну конфронтацію, якщо такі дозволи будуть надані. Це обґрунтування висміюється в Україні — де щоденні російські обстріли вбили тисячі людей, а російські війська окупують понад 20 відсотків країни. Ще більше дратує українців те, що Росія отримує постійні поставки критично важливої зброї від Ірану та Північної Кореї.

«Ми думаємо, що дозвіл мав бути наданий ще вчора, а не сьогодні чи завтра, — сказав один український чиновник. — Інакше фраза “Ми хочемо бачити Україну настільки сильною, наскільки це можливо за будь-якого сценарію” виглядає повною нісенітницею».