Як повідомляє The Telegraph, у розмові із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером президент України Володимир Зеленський заявив, що для Великої Британії, Франції та США «надзвичайно важливо» «усунути бар’єри, які заважають нам послабити позиції Росії».
«Можливості дальнього ураження — це відповідь на найважливіші стратегічні питання цієї війни», — додав він.
Будь-яке використання Україною ракет великої дальності Storm Shadow на території Росії вимагатиме згоди Великої Британії та Франції, які спільно їх розробили, а також Сполучених Штатів.
Білий дім спростував повідомлення про те, що США блокують прохання Великої Британії для України про використання ракет. Представник адміністрації Байдена повідомив The Telegraph, що офіційного запиту на запуск ракет через кордон з Росією від Лондона щодо України не надходило, хоча для цього було б потрібно використання деяких американських систем.
Українські офіційні особи, включно з президентом Зеленським, стверджують, що ракети дозволять Україні завдати ударів по ряду ключових цілей за лінією фронту, включаючи аеродроми, склади боєприпасів та російські командні пункти. Київ особливо зацікавлений у тому, щоб російські літаки не запускали плануючі бомби по українських військах, які намагаються утримати територію всередині Курська.
Михайло Подоляк, один із радників офісу Зеленського, заявив у суботу The Telegraph, що ракети Storm Shadow також дозволять Україні порушити російські ланцюги постачання, оскільки вони можуть проникати в підземні бункери та ухилятися від виявлення радарами.
Однак високопоставлений американський чиновник заявив, що 90 відсотків російських винищувачів було переведено на авіабази за межами 155-мильного радіуса дії Storm Shadows, і що українські безпілотники великої дальності будуть більш ефективними проти плануючих бомб.
«Росія припускала, що США або інші західні країни зрештою нададуть дозвіл на використання ракет великої дальності на території Росії, і на той момент вони просто внесли корективи, — заявили вони. — Якщо це колись станеться, це не матиме тих військових наслідків, які будуть на думку України або деяких осіб».