20 Липня, 2024

У Трампа презентували “план припинення війни” з ультиматумом для України

Радники експрезидента США та кандидата у президенти Дональда Трампа представили план мирного врегулювання у російсько-українській війні, який містить ультиматум для України, щоб продовжувати отримувати зброю, пише Newsweek.

У Трампа презентували "план припинення війни" з ультиматумом для України

Колишній президент США Дональд Трамп отримав план, розроблений його ключовими радниками, який може змінити хід війни в Україні. План передбачає, що США будуть надавати Україні нові озброєння лише в разі, якщо Київ погодиться розпочати мирні переговори з Росією.

Ця ініціатива була представлена відставним генерал-лейтенантом Кітом Келлогом і екс-аналітиком ЦРУ Фредом Флейцом, які раніше працювали в Раді національної безпеки Трампа.

З початку вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року, США надавали значну військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні. Наразі ця підтримка оцінюється у 175 мільярдів доларів.

Президент Джо Байден створив глобальну коаліцію з понад 50 країн для підтримки України. За словами представниці Ради національної безпеки Адрієнн Вотсон, Байден підписав історичну угоду про безпеку з Україною і вважає, що лише українці повинні приймати рішення про переговори.

План Келлога і Флейца пропонує припинення вогню на основі поточних ліній фронту. Це означатиме значну зміну в позиції США щодо війни, що може зустріти опозицію з боку європейських союзників та деяких республіканців. На початку червня Трамп критикував масштаб американської підтримки України, називаючи українського президента Володимира Зеленського «найкращим продавцем усіх часів».

Трамп заявляв, що швидко врегулює війну в Україні, якщо переможе Байдена на виборах у листопаді. Однак, він не розкрив конкретну стратегію. Кампанія Байдена зазначає, що Трамп не буде захищати демократію і дозволить Путіну робити «що завгодно». Це ставить під загрозу безпеку союзників і глобальну стабільність.

Напруження між Росією та Заходом зростає. Дмитро Медведєв, колишній президент Росії, попередив США через можливе посилення ядерного потенціалу. Водночас Росія зазнала понад півмільйона втрат, тоді як Україна зізналася у 30 тисячах загиблих. Дебати між Байденом і Трампом, заплановані на 27 червня, можуть пролити більше світла на їхні підходи до врегулювання війни в Україні.

У Трампа презентували "план припинення війни" з ультиматумом для України