20 Липня, 2024

У Європі планують продовжити захист для українців до 2026 року

11 червня Європейська комісія виступила з пропозицією продовжити термін дії тимчасового захисту для українців, які рятуються від російської агресії, до 4 березня 2026 року. Про це повідомляє EU News.

У Європі планують продовжити захист для українців до 2026 року

Це рішення обґрунтоване продовженням війни в Україні та постійними атаками на цивільну інфраструктуру країни.

Міністри Європейського Союзу обговорять цю пропозицію на засіданні Ради з питань внутрішніх справ, яке відбудеться 13 червня. Комісар з внутрішніх справ Ільва Йоганссон висловила впевненість, що Рада швидко ухвалить рішення про продовження тимчасового захисту ще на один рік.

«На цей час немає безпечних і тривалих умов для повернення людей в Україну», — заявила Йоганссон.

Вона також наголосила, що тимчасовий захист вже надав надію майже 4,2 мільйонам українців, які знайшли прихисток у країнах ЄС, і Євросоюз продовжуватиме підтримувати їх стільки, скільки буде потрібно.

Європейський Союз активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, одноголосно погодившись на її запровадження. Востаннє дію директиви продовжували у вересні 2023 року.

Брюссель глибоко стурбований продовженням військових дій в Україні та постійними атаками Росії на цивільну та критичну інфраструктуру, що становить серйозну загрозу для безпеки цивільного населення. Через це необхідність у продовженні міжнародного захисту залишається актуальною, повідомляє видання.

У Європі планують продовжити захист для українців до 2026 року