5 Грудня, 2024

U4U для українців: історії адаптації у США та внесок в економіку

Люди, які вимушено переїхали до Сполучених Штатів через російське вторгнення за програмою U4U для українців, активно долучаються до розвитку економіки країни, попри численні виклики, пов’язані з адаптацією, розповідає Spectrum News.

U4U для українців: історії адаптації у США та внесок в економікуНагадаємо, що на UA Diaspora є спеціальна рубрика Uniting for Ukraine: у ній ви знайдете корисну інформацію щодо програми.

Іван Проданик, який приїхав до США з дружиною та двома дітьми у 2022 році, нині працює помічником юриста в організації U.S. Committee for Refugees and Immigrants. У рідній Україні він був юристом, але війна змусила його починати все з нуля в Огайо.

“Я був частиною юридичної фірми, мав усталене життя в Україні. Переїзд до США не входив у мої плани”, — ділиться Іван.

Завдяки програмі Uniting for Ukraine, яка надає українцям дозвіл на проживання та роботу, Іван отримав можливість забезпечувати свою родину та продовжити професійний розвиток. Наразі він також навчається у Клівлендському державному університеті, щоб здобути магістерський ступінь з права та скласти адвокатський іспит у США.

U4U для українців: робота і виклики

Іван зазначає, що основна проблема для новоприбулих — це знайти роботу, яка відповідає їхньому рівню професійного досвіду.

“Наприклад, якщо ти бухгалтер, то тут можеш працювати лише бухгалтером початкового рівня. Якщо ти був юристом, то тут станеш помічником”, — пояснює він.

U4U для українців: історії адаптації у США та внесок в економікуПопри це, українці демонструють високу працелюбність і самодостатність.

“Ми намагаємося будувати нове життя та водночас допомагати нашій країні перемогти”, — додає Іван.

U4U для українців: внесок в економіку США

За словами експертів, іммігранти відіграють важливу роль у зміцненні економіки Сполучених Штатів.

Еван Чвалек, директор із політики та ініціатив працевлаштування у Global Cleveland, наголошує, що новоприбулі часто засновують власний бізнес і роблять значні податкові внески. Лише в північно-східному Огайо іммігранти сплачують майже 982 мільйони доларів податків щорічно.

Підтримка організацій допомагає українцям не лише адаптуватися до нових реалій, але й будувати успішне майбутнє.

Іван Проданик сподівається стати адвокатом у США та вже робить значний внесок у допомогу своїм співвітчизникам. Його історія — лише один із багатьох прикладів того, як українці в умовах викликів змінюють своє життя, продовжуючи боротьбу за краще майбутнє для себе та своєї країни.

U4U для українців:
що варто знати про
підводні камені програми