Міністр закордонних справ Великої Британії лорд Девід Кемерон заявив, що Україна має сама вирішувати, як використовувати британську зброю, і наполягає на тому, що вона має право завдавати ударів по цілях на території Росії, повідомляє BBC.

Під час візиту до Києва він заявив, що Велика Британія надаватиме 3 млрд фунтів стерлінгів ($3,75 млрд) на рік стільки, скільки буде необхідно.
«Так само, як Росія завдає ударів всередині України, ви можете цілком зрозуміти, чому Україна відчуває потребу переконатися, що вона захищає себе», — сказав лорд Кемерон.
Росія засудила його слова, назвавши це «ще однією дуже небезпечною заявою».
«Це пряма ескалація напруженості навколо українського конфлікту, яка потенційно може становити загрозу європейській безпеці», — заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.
Пєсков також поцілив у напрямок президента Франції Емманюеля Макрона, який заявив цього тижня, що Захід «законно» повинен розглянути питання про введення сухопутних військ в Україну, «якщо росіяни прорвуть лінію фронту та якщо буде відповідний запит з боку України». Речник Кремля назвав висловлювання Макрона «дуже небезпечною тенденцією». Однак у своєму інтерв’ю французький лідер чітко дав зрозуміти, що якщо Росія переможе в Україні, то в Європі не буде безпеки.
Лорд Кемерон, який зустрівся з президентом Володимиром Зеленським у Києві, підкреслив, що саме Росія здійснила напад на Україну, і Україна «має повне право завдати удару у відповідь по Росії». Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що його слова рівнозначні визнанню участі Заходу в «гібридній війні» проти Москви.
Велика Британія надала Україні військову підтримку на мільярди фунтів стерлінгів відтоді, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року — від танків і високоточних ракет до систем протиповітряної оборони. Рік тому Велика Британія підтвердила, що розпочала постачання крилатих ракет дальнього радіуса дії Storm Shadow з дальністю польоту понад 250 км (155 миль).

Сьогодні ж на сторінці Посольства Великої Британії в Україні з’явилося повідомлення про те, що країна готує партнерство довжиною у століття.
«Міністр розпочав переговори з Україною щодо 100-річного партнерства — нової угоди, яка побудує міцні зв’язки між нашими двома країнами у всьому спектрі стосунків: від торгівлі, безпеки та оборони, до науки та технологій, освіти, культури та багато іншого», — йдеться у дописі.