21 Липня, 2024

Головна розвідниця США зробила прогноз щодо закінчення війни в Україні

«Агресивна тактика» Росії проти України, ймовірно, продовжиться. Про це заявила в Сенаті директорка Національної розвідки Сполучених Штатів Авріл Гейнс, повідомляє Anadoly Agency.

Нинішня українсько-російська війна «навряд чи закінчиться найближчим часом», заявила у четвер, 2 травня, керівниця розвідки США.

«Атакуючи об’єкти критичної інфраструктури, Москва прагне створити логістичні перешкоди, які заважають Україні перекидати сили й засоби на фронт, уповільнюють українське оборонне виробництво і чинять тиск на Київ», — заявила директорка Національної розвідки США Авріл Гейнс під час слухань у Сенаті США, присвячених світовим загрозам.

Головна розвідниця США зробила прогноз щодо закінчення війни в Україні

«Якщо розглянути шляхи виходу з війни, в тому числі шляхом переговорів, то ця агресивна тактика, ймовірно, продовжиться, і війна навряд чи закінчиться найближчим часом», — сказала вона.

Гейнс разом з генерал-лейтенантом ВПС США Джеффрі Крузом з Розвідувального управління Департаменту оборони США свідчили про світові загрози в Сенатському комітеті з питань збройних сил. За словами Гейнс, Росія досягає «поступового прогресу» на полі бою з потенціалом тактичних проривів уздовж лінії фронту в таких районах, як Донецьк і Харків.

Головна розвідниця США зробила прогноз щодо закінчення війни в Україні

«Путін застосовує все більш агресивну тактику проти України, таку як удари по українській електроенергетичній інфраструктурі, щоб переконати Україну в тому, що продовження бойових дій лише збільшить шкоду, завдану Україні, і не пропонує жодного правдоподібного шляху до перемоги», — додала голова розвідки.

До того ж, російський президент «намагався скористатися» глобальними подіями, такими як початок конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, щоб розділити США і їхніх союзників, стверджує Гейнс.