Україна може використовувати американську зброю для ударів по російських силах, які обстрілюють українські війська будь-де через кордон з Росією, а не лише на російській території поблизу Харківської області України, заявив Пентагон у четвер. Про це пише Reuters.
Минулого місяця президент Джо Байден тихо дозволив Києву застосовувати американську зброю проти військових цілей всередині Росії. Однак офіційні особи тоді заявили, що рішення Байдена стосується лише цілей у РФ поблизу кордону з Харківською областю України.
Речник Пентагону генерал-майор ВПС Патрік Райдер сказав журналістам, що, хоча політика не змінилася, використання Україною зброї проти російських військ не обмежується територією біля Харкова.
«Здатність відповідати на обстріли — ось на чому зосереджена ця політика… Як ми бачимо, російські сили стріляють через кордон, тож здатність України відповідати на ці наземні сили за допомогою наданих США боєприпасів є важливою, — сказав Райдер. — Це самооборона, і тому цілком логічно, що вони можуть це робити».
Коментарі Райдера відображають висловлювання радника з національної безпеки Байдена раніше цього тижня.
«Це не про географію. Це про здоровий глузд, — сказав радник з національної безпеки Білого дому Джейк Салліван в інтерв’ю PBS. — Якщо Росія атакує або готується до атаки зі своєї території по Україні, логічно дозволити Україні відповідати по силах, які ведуть вогонь з-за кордону».
Салліван додав, що Україна також може використовувати системи протиповітряної оборони для обстрілу російських літаків, які перебувають в російському повітряному просторі, якщо вони збираються стріляти в український повітряний простір.
Лінія фронту в Україні майже не змінилася з кінця 2022 року, попри десятки тисяч загиблих з обох сторін у невпинній війні, найкривавіших боях у Європі з часів Другої світової війни.
Після початкових успіхів України, коли Київ відбив напад на столицю та відвоював території в перший рік війни, масштабний український контрнаступ із застосуванням західних танків заглух минулого року. Російські війська все ще утримують п’яту частину України та знову повільно просуваються вперед. Жодних мирних переговорів не проводилося більш як два роки.