21 Липня, 2024

Україна повинна перемогти у війні, щоб вступити до НАТО — Білий дім

Для того, щоб Україна приєдналася до НАТО, вона повинна перемогти у війні проти Росії. Сполучені Штати роблять усе можливе, щоб українці могли досягти цього, за словами Джона Кірбі, координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому. Про це повідомляє RBC Ukraine.

Україна повинна перемогти у війні, щоб вступити до НАТО — Білий дім

«Альянс говорив про це, і Сполучені Штати, безумовно, говорили про це: спочатку вони повинні виграти цю війну, правильно? Вони повинні спочатку виграти війну», — сказав Кірбі.

Він також сказав, що коли війна закінчиться, незалежно від її результатів, українці все одно матимуть довгий кордон з Росією та реальну загрозу своїй безпеці.

За словами Кірбі, Джо Байден «вірить, що НАТО є у майбутньому України».

«Є багато речей, які потрібно зробити, перш ніж вони зможуть приєднатися до альянсу, як і будь-який інший член має зробити, перш ніж він зможе приєднатися до альянсу», — додав він.

Кірбі наголосив, що двостороння угода про безпеку допоможе Україні захищатися, поки союзники працюють над забезпеченням усього необхідного.

«Вони можуть подати заявку на членство в НАТО. Але ми віримо, що НАТО є в майбутньому України, і ми будемо працювати з ними на кожному кроці, щоб привести їх туди», — підсумував він.

Нагадаємо, що через сім місяців після повномасштабного вторгнення Росії Україна офіційно подала заявку на членство в НАТО. При цьому в заявці зазначалося, що Київ хоче прискореної процедури вступу без так званого «Плану дій щодо членства в НАТО».

Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ вже готується до майбутнього саміту НАТО. Зі свого боку, віцепрем’єр-міністр України Ольга Стефанішина заявила, що Вашингтон і Берлін виступають проти офіційного запрошення Києва до Альянсу.

Україна повинна перемогти у війні, щоб вступити до НАТО — Білий дім