5 Квітня, 2025

Україна створює “Коаліцію охочих” за участі інших країн: про що йдеться?

Наступного тижня у Парижі пройде новий саміт коаліції країн, що підтримують Україну. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон 21 березня, пише France24.

Україна створює "Коаліцію охочих" за участі інших країн: про що йдеться?За його словами, мета зустрічі — узгодити дії щодо можливої домовленості про припинення вогню після перемовин України, Росії та США, які мають відбутися в понеділок у Саудівській Аравії.

Зеленський теж приїде

Саміт у Парижі 27 березня стане продовженням серії важливих дипломатичних подій і відбудеться за участі президента України Володимира Зеленського. Як зазначив Макрон, зустріч дозволить «відшліфувати» деталі плану, аби майбутнє перемир’я було не тимчасовим, а тривалим і надійним.

«На наступному тижні у нас є двостороння зустріч з президентом Макроном. У нас є багато питань. Я надіюсь, що в нас буде хороший результат цієї зустрічі. Окрім цього, буде важливий саміт, можна його так назвати «Коаліція охочих». Дійсно, будемо говорити про стратегію гарантій безпеки для України після закінчення війни. І недопущення другої хвилі, а можна сказати, вже й третьої, окупації з боку Російської Федерації, їх агресивних дій. Ми будемо говорити і про контингент», – зазначив Зеленський.

Раніше цього тижня в Лондоні відбулися консультації військових командувачів так званої «Коаліції охочих», які обговорили можливості миротворчої місії. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що плани щодо забезпечення перемир’я починають формуватися. Тим часом, Макрон і Стармер підтвердили готовність до розгляду варіантів розміщення військ на території України за потреби.

“Нічого не змінилося”

Україна створює "Коаліцію охочих" за участі інших країн: про що йдеться?На тлі цих ініціатив Володимир Зеленський виступив на саміті ЄС із заявою, що «нічого не змінилося» — попри домовленості з Дональдом Трампом про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, Росія продовжує обстріли. Зеленський також закликав ЄС посилити постачання озброєнь і зберігати санкційний тиск на Москву.

Євросоюз у підсумковій декларації пообіцяв посилити військову допомогу Україні, попри опозицію з боку Угорщини. Водночас лідери країн ЄС так і не погодили пропозицію виділити Києву 5 мільярдів євро на закупівлю артилерійських снарядів, чому спротивились Франція та Італія.

Додатково, за даними Білого дому, Зеленський звернувся до Дональда Трампа з проханням допомогти Україні отримати нові системи протиповітряної оборони Patriot для протидії російським ракетам. Хоча Трамп і виявив зацікавленість у залученні США до управління українськими електростанціями, Зеленський наголосив, що не може передавати права на окуповану Запорізьку АЕС. Також тривають перемовини щодо доступу США до українських родовищ рідкісноземельних металів.