Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали угоду про безпеку між Україною та Європейським Союзом, пише European Pravda. Також Україна цього дня підписала угоди з Естонією та Литвою.

Документ під назвою «Спільні зобов’язання з безпеки між Європейським Союзом та Україною» суттєво відрізняється від двосторонніх угод про безпеку між Україною та державами-членами НАТО. Наприклад, у цій угоді не згадується майбутнє членство України в Альянсі чи підтримка ЄС цього членства, оскільки до складу ЄС входять держави (такі як Австрія, Ірландія), які не є членами НАТО, а також Угорщина, яка загалом утримується від підтримки України.
Держави-члени ЄС одноголосно погодилися підписати угоду про безпеку з Україною.
«Найбільшим досягненням цієї угоди є те, що вона взагалі була погоджена та підписана, попри позицію Угорщини», — заявив високопосадовець ЄС «Європейській Правді».
Українські джерела підкреслюють важливість положення, яке передбачає, що Україна продовжить отримувати кошти через Європейський фонд миру (EPF).
«Фонд допомоги Україні, нещодавно створений у рамках EPF, надасть додаткові 5 мільярдів євро у 2024 році для забезпечення подальшої військової допомоги та навчання, а також можуть бути надані подальші порівнянні щорічні збільшення до 2027 року, залежно від потреб України та за умови політичного керівництва Ради», — йдеться в угоді.
Угорщина публічно виступає проти фонду допомоги Україні і могла б заблокувати відповідне положення в тексті угоди — але не зробила цього. Посадовці ЄС неодноразово критикували Угорщину за блокування допомоги Україні.
24 червня країни ЄС затвердили перший транш військової допомоги Україні на суму до 1,4 мільярда євро, отриманих із заморожених російських активів.