13 Липня, 2024

Україна пропонує Голлівуду податкові пільги для знімання фільмів у країні під час війни

Українська команда використовує Каннський кінофестиваль, щоб просунути свою країну перед одними з найвпливовіших кінопродюсерів світового кінематографа, які зібралися на Рив’єрі. Про це розповідає MSN.

Україна пропонує Голлівуду податкові пільги для знімання фільмів у країні під час війни

Уряд пропонує 25 відсотків податкового кредиту виробничим компаніям, які готові знімати фільми в країні, попри тривалу війну з Росією. Каннський кінофестиваль використовується для реклами цих фінансових стимулів та демонстрації низки можливих місць для знімання, таких як Львів і Київ, хоча вони й піддаються ракетним обстрілам.

Кінематографічна еліта в Каннах дізнається, що в Україні є «багато можливостей», а представники США на півдні Франції допомагають просувати Україну як життєздатне місце для знімання фільмів. Фінансування США, надане через Програму конкурентоспроможності економіки в Україні, теж використовувалося для підтримки.

Ця програма є частиною Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку, яке фінансується державою США для надання зовнішньої допомоги. До цього часу вона вклала $57,9 мільярда у свою програму в Україні для підтримки цивільного населення, що прагне розвинути «сильну, різноманітну та відкриту економіку України».

Команда з України на Каннському фестивалі працює з павільйону біля пляжу в Палаці Фестивалю, куди на щорічний фестиваль збиралися такі зірки, як Ева Грін, Меріл Стріп та Джейн Фонда. Під час того, як нові фільми виходять на прем’єри на цьому заході, тут є великий ринок для купівлі та просування фільмів, а також для підтримки промисловості численних країн-учасниць.

Україна чітко заявляє, що надасть 20 відсотків знижки для компаній, які виберуть знімати у ній, з можливістю додаткових 5 відсотків, якщо їхні фільми будуть відповідати українській культурі.

Створено базу даних локацій за допомогою USAID, де перераховано ряд замків, пристаней, цвинтарів, пляжів, фабрик і гірських осель, які можуть бути використані для знімання. Багато з цих місць розташовані у Львові та його околицях на заході країни, далеко від фронтової лінії, але все ще під загрозою ракетного обстрілу з боку Росії.

Україна пропонує Голлівуду податкові пільги для знімання фільмів у країні під час війни

Деякі локації є у столиці Києві, а інші знаходяться на південному узбережжі в Одеській області, яка також є об’єктом ракетних атак під час війни.