Війна в Україні веде до світової продовольчої кризи та голоду мільйонів людей

Війна в Україні веде до світової продовольчої кризи та голоду мільйонів людей

Через війну Росії в Україні виникає нова глобальна криза, яка може змусити мільйони людей голодувати, підвищити ціни на продукти харчування та викликати заворушення далеко від зони конфлікту, пише CBC.

Понад 20 мільйонів тонн зерна застрягли в українських портах, оскільки російські блокади не дозволяють суднам відплисти з пшеницею, кукурудзою та іншим експортом. Російських військових також звинувачують у крадіжці зерна та навмисному знищенні складів в Україні.

Зерно ризикує згнити, перш ніж досягти Близького Сходу та Африки, де воно вкрай необхідно, щоб запобігти глобальній кризі продовольчої безпеки, яка загострюється через зростання цін на продукти харчування, паливо та інші товари.

Разом на Росію та Україну припадає більше чверті світових поставок пшениці, які експортуються до таких країн, як Єгипет, Ліван, Туреччина, Ємен та Сомалі та багато інших.

«Це найуразливіші групи населення у світі, тому наслідки надзвичайно жахливі», – сказав Девід Ортега, економіст з харчування та доцент Університету штату Мічиган.

Цього тижня Канада, Сполучені Штати та союзники проводять кризові переговори в ООН, закликаючи Росію відкрити сухопутні, залізничні або морські коридори, щоб український експорт міг досягати місця призначення – і швидко. Канада готова відправити вантажні кораблі та експертів, включаючи інспекторів зерна, до портів Румунії та сусідніх країн на Чорному морі, щоб допомогти Україні вивезти пшеницю.

ООН та інші міжнародні агенції кажуть, що десятки мільйонів людей у ​​країнах, що розвиваються, будуть страждати від недоїдання та голоду, оскільки ціни на зерно, олію та інші продукти харчування зростають через війну.

Навіть якщо Росія погодиться випустити зерно з припортових сховищ, є серйозні побоювання щодо майбутніх урожаїв в Україні, відомій як «житниця Європи».

Департамент сільського господарства США прогнозує, що цього року урожай пшениці в Україні знизиться на 35% порівняно з минулим роком через війну. Фермери також зазнають труднощів із доступом до насіння для врожаю наступного року, а також до палива для роботи техніки, а це означає, що країни, які потребують українського зерна, найближчим часом зіткнуться з дефіцитом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *