20 Липня, 2024

Капітан Збройних сил України розповів, чому віддав бойову медаль Байдену

За тиждень до Різдва президент України Володимир Зеленський без попередження прибув до Бахмута, прямо на передову боротьби своєї країни з російським вторгненням. Він був там, щоб піднімати бойовий дух і роздавати медалі, нагадує Yahoo.

Капітан Збройних сил України розповів, чому віддав бойову медаль Байдену

Серед нагороджених цього дня був і капітан ЗСУ Павло Чернявський, який сумлінно стояв у черзі, щоб отримати медаль і потиснути руку президенту. Замість того, щоб смиренно прийняти Хрест заслуги українських військових, Чернявський повернув його одразу президенту. Але це не був протест.

Чернявський — командир підрозділу, який керує батареєю ракет HIMARS. Вони використовують сучасні ракетні системи, виготовлені та надані США, для нанесення ударів по російських позиціях у полях і лісах окупованої східної України.

Віддаючи свою медаль того дня в Бахмуті, молодий капітан хотів висловити свою вдячність меценату тих чотирьох пускових установок HIMARS, якими він керує: він хотів подякувати президенту Джо Байдену. Тому він попросив Зеленського взяти медаль і вручити її особисто головнокомандувачу США.

Через кілька днів, під час першої поїздки українського лідера до Вашингтона з початку війни, Зеленський запропонував медаль і супровідний лист пану Байдену в Білому домі.

«Він дуже сміливий, і він сказав: «Віддайте це дуже сміливому президенту», — передав Зеленський американському лідеру.

«Незаслужено, але дуже цінно», — відповів Байден, приймаючи медаль.

Пізніше він передав Зеленському командну монету з полів боїв в Іраку, де воював його покійний син Бо. Монету вручили Чернявському на церемонії в українському парламенті після повернення Зеленського до Києва. Український капітан сказав, що у нього «не вистачає слів», щоб пояснити, що відчуває. Він надійно зберігає талісман вдома у своїх батьків, боячись втратити його на полі бою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *