13 Липня, 2024

У Європі розпочинають пілотну програму з повернення українців додому

Переміщені українці, які отримали статус тимчасового захисту в Чеській Республіці та мають намір повернутися до своєї країни, тепер мають можливість скористатися допомогою від уряду. Про це повідомляє Radio Prague International, передає Ukrinform.

У Європі розпочинають пілотну програму з повернення українців додому

Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки запустило пілотний проєкт добровільного повернення, в рамках якого уряд покриватиме витрати на автобусні квитки та транспортування швидкою допомогою для хворих.

Проєкт триватиме з червня по листопад.

Чеська Республіка готова оплатити квитки для до 400 осіб, а також організувати медичне транспортування для максимум 30 пацієнтів.

Концепцію добровільного повернення було затверджено урядом у середині травня. Для цього виділено п’ять з половиною мільйонів крон (це понад 242 тисячі доларів США).

Переміщені українці зможуть скористатися можливістю оплаченого добровільного повернення лише один раз.

Станом на квітень, за даними Міністерства внутрішніх справ, майже 339 000 українських громадян, які втекли зі своєї країни через повномасштабне вторгнення Росії, залишаються в Чеській Республіці.

Як повідомляв раніше Ukrinform з посиланням на опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології наприкінці квітня цього року, лише половина українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії готові повернутися додому, якщо умови будуть відповідними.

У Європі розпочинають пілотну програму з повернення українців додому