18 Липня, 2024

Українські випускники склали НМТ у Сакраменто з надією повернутися додому

Українські біженці з різних куточків країни зібралися у штаб-квартирі Ukrainian-American House в Ранчо Кордова для складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) у вівторок. Це тест, який потрібен для вступу в українські виші. Про те, як він пройшов, розповідає SacBee.

Українські випускники склали НМТ у Сакраменто з надією повернутися додому

НМТ подібний до інших вступних іспитів до університетів, таких як SAT або ACT, але орієнтований на українські університети. Тест був організований неприбутковою організацією Ukrainian-American House, яка присвячена розвитку гуманітарних, освітніх та економічних відносин між Україною та США, згідно з інформацією на її сайті.

Після російського вторгнення в Україну Міністерство освіти і науки України тісно співпрацювало з організаціями, що базуються у США, для створення тимчасових екзаменаційних центрів у країні. НМТ пропонується як у європейських країнах для українських випускників, так і з 2022 року деякі міста США були призначені тимчасовими екзаменаційними центрами. Окрім Сакраменто, цього року НМТ також був доступний у Чикаго та Техасі. Було запропоновано дві сесії тестування, обидві в перший тиждень червня. У Сакраменто НМТ склали 38 учнів.

Генеральний консул України в Сан-Франциско Дмитро Кушнерук зазначив важливість того, що український уряд створює умови для підтримки зв’язку з країною, щоб люди не залишалися біженцями назавжди. Він також розуміє, що багато випускників можуть бажати продовжити освіту у США, але складання тесту надає можливість повернутися додому, коли війна закінчиться.

Кушнерук підкреслив, що ці молоді люди можуть привнести досвід, знання, нові підходи і використати їх для відбудови України, тому що це найважливіше для українців.

Випускники не самотні у своїх змішаних почуттях щодо повернення додому: такі ж переживання мають і їхні батьки. Для деяких з них думка про повернення є більш складною проблемою. Вони не відчувають себе в безпеці в Україні, але там їхній дім. У деяких сім’ях діти хочуть повертатися, а батьки не впевнені. Проте у всіх є загальна надія, що мир настане скоро і почнеться шлях відбудови України.

Українські випускники склали НМТ у Сакраменто з надією повернутися додому