Думки про допомогу Україні частково відображають те, як американці бачать Росію та роль США у світі, і, враховуючи обставини, деякі з цих поглядів пов’язані з тим, наскільки добре вони пам’ятають холодну війну. Про це розповідає CBS News за підсумками власного опитування.

І, швидше за все, на це впливають погляди партійні — з розколом усередині Республіканської партії та постійним впливом колишнього президента Дональда Трампа на партію. Існують розбіжності всередині Республіканської партії, де можна побачити принаймні один показник впливу Дональда Трампа.
Стосовно інформації про українсько-російську війну республіканці довіряють Дональду Трампу більше, ніж американським військовим/Пентагону; більше, ніж консервативним ЗМІ; більше, ніж журналістам в Україні на полі бою; і набагато більше, ніж Державному департаменту США.
Республіканці, які довіряють Трампу, з меншою ймовірністю підтримають допомогу Україні, ніж ті, хто довіряє Пентагону. Республіканці, які кажуть, що належать до MAGA, майже повністю довіряють Трампу щодо інформації та особливо проти допомоги — більше, ніж ті, які не належать до MAGA.
Ті, хто сьогодні бачить Росію ворогом США, з більшою ймовірністю підтримають допомогу Україні — і ця кількість «ворогів» серед республіканців останнім часом зменшується. Але погляди на Росію частково можуть залежати від віку, а не від ідеології. Літні республіканці та старші демократи частіше називають Росію ворогом, ніж молодші.
CBS News цікавиться, чи пов’язано це з дорослішанням під час холодної війни. Виявляється, люди, які кажуть, що США виграли холодну війну проти Радянського Союзу, швидше за все, сьогодні називають Росію «ворогом» і, швидше за все, підтримають допомогу Україні.
Ті, кому за 50 років, швидше за все скажуть, що перемогли США. І люди, які кажуть, що не пам’ятають холодної війни, зараз менш імовірно підтримають допомогу США Україні. Але в сукупності спогади дуже неоднозначні. Троє з 10 американців кажуть, що вони погано пам’ятають холодну війну, щоб сказати, виграли чи програли США.

Сьогодні існує ще пряміший зв’язок між уявною ефективністю допомоги для припинення російських військових дій в Україні та підтримкою. У ширшому плані ті, хто сприймає допомогу Україні як питання моралі, або хто вважає, що США зобов’язані допомагати та сприяти розвитку демократії в усьому світі, загалом, також більше підтримують її.