13 Липня, 2024

США все ж таки візьмуть участь у Глобальному саміті миру – Reuters

Президент України Володимир Зеленський у неділю звернувся до президента США Джо Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна з проханням відвідати мирний саміт щодо України, який відбудеться у Швейцарії. Про це розповідає Reuters.

США все ж таки візьмуть участь у Глобальному саміті миру – Reuters

Україна сподівається залучити якомога більше країн до переговорів під егідою Києва, які пройдуть наступного місяця у Швейцарії, щоб об’єднати глобальну думку щодо припинення війни та чинити тиск на президента Росії Володимира Путіна, якого не запросили.

Зеленський виступив у відео англійською мовою, записаному в Харкові, всередині обгорілих залишків друкарні, яку було знищено в четвер під час російського ракетного удару. Він сказав, що у саміті візьмуть участь понад 80 країн.

Днями у ЗМІ йшлося про те, що саміт не відвідає президент США Джо Байден, також наразі невідомо, чи буде присутній хтось із Пекіна, який підтримує тісні зв’язки з Москвою. Однак представник США заявив у неділю, що Сполучені Штати все ж таки братимуть участь у саміті, але відмовився уточнити, хто саме і на якому рівні.

«Я звертаюся до лідерів світу, які все ще осторонь від глобальних зусиль Глобального саміту миру — до президента Байдена, лідера Сполучених Штатів, і до президента Сі, лідера Китаю», – сказав Зеленський. — Будь ласка, покажіть своє лідерство у просуванні миру — справжнього миру, а не просто паузи між ударами».

Зеленський додав, що саміт «покаже, хто у світі дійсно хоче закінчити війну». Київ у своєму мирному плані закликає до повного виведення російських військ і відновлення своїх міжнародно визнаних кордонів, що Москва вважає неприйнятним.

Останніми місяцями російські сили повільно, але впевнено просуваються вздовж кількох частин широкого східного фронту і намагаються пройти глибше на північний схід Харківської області після наземного вторгнення, розпочатого на початку цього місяця. Харків неодноразово зазнавав російських бомб і ракетних ударів, у тому числі атаки на друкарню, внаслідок якої загинуло семеро людей, і ще однієї атаки на будівельний магазин у суботу, внаслідок якої загинуло щонайменше 16 людей.

У своєму відеозверненні Зеленський також заявив, що Москва збирає війська для нових «наступальних дій» на північний захід від Харкова вздовж російсько-українського кордону.

США все ж таки візьмуть участь у Глобальному саміті миру – Reuters