13 Липня, 2024

США нададуть Україні додаткові 2 мільярди доларів допомоги

Сполучені Штати нададуть Україні додаткові 2 мільярди доларів допомоги, заявив держсекретар Ентоні Блінкен у середу, повідомляє ABC News. 

США нададуть Україні додаткові 2 мільярди доларів допомоги

Заяву було зроблено під час пресконференції в Києві з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. 

Іноземне військове фінансування буде використано не лише для закупівлі зброї у США, але й Україною, оскільки вона інвестує у виробництво власної техніки та зброї, сказав Блінкен. За його словами, Україна також спрямує частину фінансування на закупівлю зброї в інших країнах.

США нададуть Україні додаткові 2 мільярди доларів допомоги

«Усе це — зокрема, коли ми думаємо про оборонно-промислову базу — базується на неймовірному дусі інновацій, винахідливості, підприємництва, який ми бачимо тут, в Україні», — сказав Блінкен.

Угода про останню на цей момент допомогу відбувається в той момент, коли російські війська посилюють свої напади вздовж лінії фронту на Харківщині та сході України.

У середу Блінкен також заявив, що Сполучені Штати «поспішають» надати значну частину військової допомоги в пакеті на суму 60 мільярдів доларів, схваленому президентом Джо Байденом у квітні.

«Додаткові 60 мільярдів доларів, як ми знаємо, надходять у критичний час, — сказав він. — Україна зіткнулася з новою жорстокою російською навалою, і ми знову бачимо безглузді удари по цивільному населенню та житлових будинках».