13 Липня, 2024

США підпишуть з Україною безпекову угоду перед самітом миру: FT

США майже готові підписати новий двосторонній пакт з Україною з метою заспокоїти Київ на тлі «напружених» відносин, які, за словами деяких українських посадовців, досягли своєї найнижчої точки з часу повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомляє Financial Times.

США підпишуть з Україною безпекову угоду перед самітом миру: FT

Угода стане найбільш значущою серед серії угод, які Україна уклала з країнами НАТО, що визначають зобов’язання стосовно довгострокової підтримки, включаючи військову підготовку, обмін розвідкою та економічну допомогу.

Роздратування Володимира Зеленського внаслідок позиції Джо Байдена стало відомим на цьому тижні, коли український президент відкрито докоряв американському колезі, використовуючи несподівано пряму мову і кажучи, що рішення Байдена взяти участь у зборі коштів на вибори замість мирного саміту України 15-16 червня було «не дуже мудрим».

Один з високопоставлених посадовців, призначених Зеленським, який говорив з Financial Times про відносини між США та Україною, сказав: «Ми далі від один одного, ніж будь-коли після початку війни. Ситуація дуже, дуже напружена». Проте за декілька днів до мирної зустрічі очікується, що Зеленський та Байден підпишуть двосторонню угоду про безпеку на полях зустрічі G7 в Італії в наступному місяці, повідомили американські посадовці FT.

Представники понад 80 країн підтвердили свою участь. Офіс Зеленського написав меморандум, який визначає теми для обговорення для посадовців та депутатів під час спілкування з західними партнерами та ЗМІ щодо саміту, а також конкретно інструктує українських посадовців і законодавців накопичувати громадський тиск на Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Старший посадовець буде представляти США на зустрічі.

«США та президент Байден були поруч із президентом Зеленським та людьми України, і це триватиме незалежно від того, хто займатиме яке місце на мирному саміті», — заявив представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Декілька членів самого уряду Зеленського сказали, що починають хвилюватися через методи, які використовує їхній президент для спілкування з США. Один із них заявив, що Зеленський був «дуже роздратований» Байденом, додавши, що вони хвилюються через «відкрите провокування» Білого дому.