20 Липня, 2024

США наполегливо не дозволяють ЗСУ бити американською зброєю по РФ

У Пентагоні заявили, що не змінили своєї позиції щодо використання Україною американської зброї, наданої в рамках військової допомоги. Про це пише «Мілітарний».

США наполегливо не дозволяють ЗСУ бити американською зброєю по РФ

Таку інформацію напередодні під час брифінгу надала заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. Її запитали, чи планують США змінити свій підхід після наступу росіян на Харківщину. Сінгх відповіла, що позиція США в цьому питанні залишається незмінною.

«Ми вважаємо, що обладнання, яке ми надаємо Україні та яке інші країни надають Україні, має бути використане для повернення суверенної території України», — сказала заступниця прессекретаря.

На прохання уточнити, чи це запит до української сторони або передумова, Сінгх підкреслила, що заклики США з цього приводу були досить публічними.

«На кожному засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке скликає голова Департаменту оборони Остін, йдеться про зброю, яка надається, призначена для використання на полі бою. І в розмовах з паном Умєровим секретар говорить про те, як краще використовувати цю зброю. Ми вважаємо, що це в межах української території», — додала Сінгх.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на обмеження використання ЗСУ західної зброї для ударів по території Росії. За словами Зеленського, жодних обмежень на використання західної зброї бути не повинно, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист від атак Росії.

«Це — захист. Так само, як превентивні санкції, про які ми всім говорили перед повномасштабним вторгненням. Це те саме. Це попередження», — сказав він 16 травня під час зустрічі з журналістами.

США наполегливо не дозволяють ЗСУ бити американською зброєю по РФ