Вишивку «білим по білому» готують до включення у спадщину ЮНЕСКО

Вишивку «білим по білому» готують до включення у спадщину ЮНЕСКО

В Україні готують до включення вишивки «білим по білому» до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє пресслужба Полтавської ОДА.

«Це складний процес, бо ЮНЕСКО – найвищий ступінь визнання. Потрібно пройти багато етапів із підготовки документів. Спочатку пакет документів готують на місцевому ріні, а потім їх передають до Мінкульту. Вже потім – до ЮНЕСКО. Нині ми на етапі збору документації», – сказав директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов.

Зазначається, що вишивка «білим по білому» має до 100 технік: гладь, мережка, рахункові техніки. «Полтавська традиційна вишивка «білим по білому» дуже складна. Її в основному використовують на свята, весілля. Не кожен майстер може вишивати в цій техніці. Якщо шиєш 3-4 години, то можуть почати боліти очі, бо складно весь час дивитися на біле. Також успіх роботи залежить від використаних ниток та тканини», – розповіла член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої вишивки Віра Забора.

Традиція цієї вишивки нині набирає популярності й передається від відомих майстрів до молоді. Дуже популярною ця вишивка є у світі. Зокрема, українські майстрині розповідають, що майже щомісяця вони отримують замовлення вишити сорочку чи рушник із США, Австрії, Німеччини та Італії. Варто зазначити, що нещодавно вишиту «білим по білому» сорочку для королеви Великої Британії Єлизавети ІІ зробили майстрині з Решетилівки. Виготовили її в рахунковій техніці та геометричним орнаментом.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *