20 Липня, 2024

«Ми вражені реформами»: Фон дер Ляєн привітала прогрес України на шляху до ЄС

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 4 листопада прибула до Києва, за кілька днів до того, як виконавча влада ЄС опублікує свої звіти про хід розширення та, ймовірно, порекомендує почати переговори про вступ з Україною. Про це пише Euractiv.

«Ми вражені реформами»: Фон дер Ляєн привітала прогрес України на шляху до ЄС

У середині грудня лідери ЄС зберуться на саміт у Брюсселі, де вони вирішать, чи дати зелене світло відкриттю офіційних переговорів про вступ України.

Перебуваючи в Києві, Фон дер Ляєн провела зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та високопосадовцями.

«Я маю сказати, що ви досягли чудового прогресу. Ми наступного тижня це підтвердимо, коли Комісія презентує свій звіт про розширення», — сказала фон дер Ляєн. За її словами, в Євросоюзі «вражені реформами, які Україна здійснює в розпал війни».

«Ми не повинні забувати, що ви ведете війну за власне існування. І водночас ви глибоко реформуєте свою країну. І ви реформуєте систему правосуддя, боретеся з впливом олігархів, боретеся з відмиванням грошей», — зазначила президентка Єврокомісії.

«Якщо це станеться [завершення великих реформ, у процесі яких перебуває Україна], я впевнена, Україна зможе досягти своєї амбітної мети — перейти до наступного етапу процесу вступу», — додала вона.

Виступаючи разом із Фон дер Ляєн, Зеленський сказав, що він упевнений: підтримка України триватиме. Президент України також спростував повідомлення ЗМІ про те, що чиновники США та ЄС просили Київ розглянути мирні переговори з Росією.

«На мене сьогодні ніхто не тисне. Жоден лідер США чи ЄС не тисне на нас, щоб ми сідали за стіл переговорів», — сказав Зеленський, підкресливши, що таке рішення буде тільки за ним та за українським народом.