13 Липня, 2024

Республіканці критикують Білий дім за відправку зброї Кенії, а не Україні

Республіканці звинуватили адміністрацію Байдена в обході Конгресу, адже Білий дім передав десятки мільйонів доларів військового обладнання, яке могло бути використане для допомоги Україні, кенійським військам на Гаїті. Про це пише Ukrainska Pravda.

Республіканці критикують Білий дім за відправку зброї Кенії, а не Україні

Голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майк Маккол і високопоставлений член Комітету із закордонних справ Сенату Джим Рікеттс у п’ятницю розкритикували адміністрацію в листі до держсекретаря Ентоні Блінкена за прискорення фінансування США військової допомоги для боротьби з насильницькими бандами, які сіють хаос на Гаїті, через використання президентських повноважень скорочення (PDA).

Цей вантаж містить вогнепальну зброю, боєприпаси та бронетехніку для кенійських військ, які прямують на острів. Вони планують прибути в четвер, того самого дня, коли президент Кенії Вільям Руто переговорить із високопоставленими чиновниками США у Вашингтоні.

У листі законодавців стверджується, що адміністрація США намагається фінансувати безстрокову операцію на Гаїті без згоди Конгресу.

Зростає занепокоєння, що допомога США Гаїті може дорого коштувати Україні, оскільки Білий дім також доставляє Києву обладнання безпосередньо зі складів Пентагону. Ніхто не знає, скільки часу знадобиться, щоб перемогти банди, які з кожним днем стають все потужнішими та впливовішими.

Помічник від Республіканської партії сказав, що «збройні сили проводять внутрішні перевірки запасів, щоб побачити, що вони можуть залишити для Гаїті, що ставить його в пряму конкуренцію з Україною за матеріали».

Сполучені Штати «реагують на численні критичні потреби в усьому світі, і сценарії в Україні та на Гаїті відрізняються», – сказав представник Держдепартаменту, який побажав залишитися анонімним.

«Підтримка народу Гаїті не обмежує і не позбавляє нашої здатності підтримувати народ України, – додав він. – Обидва є важливими пріоритетами, і в кожному випадку ми визначаємо підтримку, адаптовану до потреб наших партнерів».