Винороб з Північної Каліфорнії тижнями годував біженців на українському кордоні

Винороб з Північної Каліфорнії тижнями годував біженців на українському кордоні

За кілька тижнів до сезону збору врожаю більшість виноробів витрачають час на миття бочок, моніторинг прогресу дозрівання та попередні оцінки врожаю. А от каліфорнійський винороб Метью Рорік провів ті тижні на польсько-українському кордоні, варячи казани борщу та супу із сочевиці для українських біженців, розповідає SF Chronicle.

Рорік є виноградарем Forlorn Hope і Queen of the Sierra, і він володіє виноградником площею 75 акрів в окрузі Калаверас. Він також відчуває глибоку прихильність до України: сім’я його партнерки українська, і він «отримав прискорений курс української культури», відвідавши її родичів на православне Різдво в 2019 році.

Коли Росія вторглася в Україну в лютому, першою думкою Роріка було піти в українське посольство та подати заяву на вступ до іноземного підрозділу її національних сил оборони. Як ветеран ВМС, який працював над перископами підводних човнів під час першої війни в Перській затоці, він вирішив, що може бути корисним. Але зрештою зрозумів, що не може залишити свій бізнес у Каліфорнії без певної дати повернення.

Його партнерка Мара Амброуз, помічниця винороба в Carboniste в Напі, запропонувала альтернативний спосіб допомогти: продати трохи вина для збору коштів. Вони залучили двоюрідного брата Мари, який живе в Одесі, щоб розробити спеціальні етикетки. Тираж швидко розпродався, і Рорік направив усі кошти — майже 9000 доларів — до World Central Kitchen, яка постачає їжу людям під час катастроф.

Рорік дізнався, що організація приймає волонтерів в Україні та сусідніх країнах, куди біжить багато українців. У липні він сів у літак і полетів до Польщі. Друг зібрав для нього медичне приладдя, тож Рорік перевіз валізу, повну коагулянтів, джгутів та інших необхідних речей на майже 10 000 доларів.

Рорік опинився в польському Перемишлі, неподалік від кордону. Частину свого часу він проводив, готуючи великі партії їжі на кухні, а частину — у розподільчому пункті на вокзалі, розносячи їжу людям. Варили для біженців знайомі українські страви, як-от борщ.

Розподільчий намет World Central Kitchen спостерігав величезний наплив людей щоразу, коли на станцію прибував потяг з України, сказав Рорік. Він згадує, що люди були голодні після довгої подорожі. Вони їли та сідали на наступний потяг. Сам Рорік провів кілька днів у Львові. Він повернувся до Каліфорнії для збору врожаю.

Тепер він думає про те, що буде далі. Чоловік все ще розглядає можливість запропонувати свою допомогу в зонах бойових дій, але пам’ятає про застереження Держдепартаменту США проти цього. Він хоче повернутися, можливо, для більшої волонтерської роботи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *